Fitness

Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness 2021: Polskie dominatorki nadal najlepsze, imponujący sukces Kamila Moszczyńskiego!

Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness 2021: Polskie dominatorki nadal najlepsze, imponujący sukces Kamila Moszczyńskiego!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie zawodniczki fitness oraz kulturyści klasyczni nie mają sobie równych na Starym Kontynencie! Wiktoria Nnaka w kapitalnym stylu obroniła tytuł absolutnej mistrzyni Europy w kategorii Bikini Fitness powyżej 172 cm, Joanna Tańska ponownie okazała się najlepsza w dywizji Bikini Fitness do 166 cm, zaś Kamil Moszczyński zdobył podwójne złoto w kategorii Men’s Classic Bodybuilding. Łącznie nasi reprezentanci przywieźli z tegorocznego czempionatu w Santa Susanna blisko 30 medali z różnych kruszców!

Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness 2021: Wiktoria Nnaka i Joanna Tańska zdominowały swoje kategorie!

Po gigantycznym ubiegłorocznym sukcesie, jakim było wywalczenie mistrzostwa Polski, Europy oraz świata, Wiktoria Nnaka odważnie zapowiedziała, że jej celem na nowy sezon będzie obrona wszystkich tytułów. Słynna maksyma, że łatwiej jest w sporcie wejść na szczyt, aniżeli się na nim utrzymać, akurat w jej przypadku nie znajduje odzwierciedlenia, wszak w miniony weekend utalentowana koszalinianka znów zdeklasowała rywalki i w pełni zasłużenie zachowała miano mistrzyni Europy w kategoriach Bikini powyżej 172 cm oraz Bikini Overall! Do tego dorzuciła jeszcze triumfy w zmaganiach juniorskich (w przedziale wiekowym 16-20 lat dla zawodniczek powyżej 166 cm wzrostu i ponownie w kategorii Overall).

„Uczucie, które roznosi mnie od środka w tym momencie jest nie do opisania. Upewniło mnie to tylko w przekonaniu, że warto jest walczyć o swoje, pracować i działać, pomimo wszystkich negatywnych sytuacji. Wiem, że jest osoba, która gdzieś tam z góry czuwa nade mną, wiedziałam to i czułam również przy każdym wczorajszym wyjściu na scenę. Te tytuły są właśnie dla niej” – napisała na Instagramie rozemocjonowana Wiktoria Nnaka.

Teraz przed 20-letnią mistrzynią zasłużony odpoczynek, po którym rozpocznie przygotowania do najważniejszych jesiennych imprez, na czele z Mistrzostwami Świata w Kulturystyce i Fitness IFBB Pro 2021.

Równie spektakularny występ w Santa Susanna zanotowała Joanna Tańska. Podobnie jak Wiktoria Nnaka, 23-letnia warszawianka obroniła tytuł sprzed roku w kategorii Bikini Fitness do 166 cm, otrzymując od sędziów wymarzoną notę 5! Ponadto okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek w przedziale wiekowym 21-23. W swojej dywizji Tańska jest już niekwestionowaną gwiazdą!

„Nie ma słów, którymi mogłabym opisać swoją radość i wdzięczność. […] Stawałam w walce już nie o samo zdobycie, a o obronę tytułu Mistrzyni Europy, który wywalczyłam w zeszłym roku. Udało się. Zrobiłam to! Pokonałam wszystkie Rosjanki i Ukrainki które podziwiam całym sercem od tak dawna. Obroniłam tytuł. Zdobyłam go według sędziów jednogłośnie. Jestem z siebie cholernie dumna” – podsumowała w social mediach Joanna Tańska.

Medale wspomnianej dwójki to nie jedyne trofea polskich fitnessek na ME 2021. Srebro w kategorii Bikini Fitness do 162 cm zdobyła bowiem Patrycja Kaźmierczak, zaś brązowe krążki wywalczyły Adrianna Szymanowska (Wellness powyżej 168 cm oraz zwycięstwo w kategorii Junior Women’s Wellness 16-23 lata, Open), Yuliia Komenotrus (Artisttic Fitness do 163 cm), Oliwia Chamera (Junior Women’s Acrobatic Fitness 16-20 lat, powyżej 163 cm), Nela Wójcik (Junior Women’s Artistic Fitness 16-20 lat, Open) oraz Nikola Ciećkiewicz (Junior Women’s Bikini 16-20 lat, do 166 cm).

Wczoraj cały dzień czekaliśmy, dopiero 23.00 przyniosła wyniki…
Jesteśmy dumni z całej naszej ekipy…

Opublikowany przez Atlas Fitness Club Niedziela, 16 maja 2021

 

Kamil Moszczyński z życiowym sukcesem, Arkadiusz Bortel i Bogdan Nowakowski najlepsi w kategorii Masters

Powodów do dumy dostarczyli też polscy kulturyści, spośród których na największe uznanie z pewnością zasługuje wyczyn Kamila Moszczyńskiego. Przed tygodniem trener personalny z Mławy, u którego zdiagnozowano cukrzycę typu 1, dwukrotnie triumfował w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2021 (kulturystyka klasyczna mężczyzn powyżej 180 cm oraz kulturystyka klasyczna mężczyzn Open), a teraz dołożył do tego dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w kategoriach Men’s Classic Bodybuilding powyżej 180 cm oraz Men’s Classic Bodybuilding Overall!

„Kolejne trofea na swoim miejscu, choć trzeba zorganizować więcej miejsca. Wyjazd do Santa Susanna okazał się dla mnie bardzo owocny, ponieważ ponownie udało się wygrać swoją kategorię i open. Z okazji, że kończę obecny sezon chciałbym podziękować wszystkim,którzy pomogli mi znaleźć się w tym miejscu, w którym obecnie jestem. Szczególne najbliższym” – napisał Kamil Moszczyński na Instagramie.

Po najwyższe laury sięgnęli też Tomasz Sadkowski (Men’s Bodybuilding do 75 kg) oraz dwóch rewelacyjnych weteranów – Arkadiusz Bortel (Master Men’s Bodybuilding 40-44 lata, do 90 kg oraz Master Men’s Bodybuilding Overall) i Bogdan Nowakowski (Master Men’s Classic Physique 50 Years & over Open, a ponadto drugie miejsca w kategoriach Master Men’s Bodybuilding 50-54 lata, do 80 kg oraz Master Men’s Classic Physique Overall).

Na drugim stopniu podium majowy czempionat ukończyli natomiast Krzysztof Masztalerz (Men’s Bodybuilding do 100 kg), Oleh Slinchenko (Men’s Classic Physique do 180 cm) oraz Przemysław Majewski (Master Men’s Classic Physique 40-49 lat, Open), a na trzeciej lokacie znaleźli się Bartłomiej Chojowski (Men’s Bodybuilding do 70 kg), Maciej Kiełtyka (Men’s Bodybuilding powyżej 100 kg) i ponownie Przemysław Majewski (tym razem w Men’s Classic Physique powyżej 180 cm).

Foto wyróżniające: EBFF | European Bodybuilding and Fitness Federation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*