Zdrowie psychiczne

Poznaj historię psychiatrii!

Poznaj historię psychiatrii!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

“Egzorcyzmy, lobotomia i Prozac” – organizatorzy spotkania on-line obalą wszystkie stereotypy dotyczące psychiatrii i przedstawią pasjonującą historię tej dziedziny medycyny.

Zaplanowane na dzisiaj wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu spotkań dotyczących zdrowia psychicznego. Patronem inicjatywy jest Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 19.00 na Facebooku Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego jest kierowane nie tylko do studentów psychologii, ale także jej pasjonatów. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak w przeszłości leczono zaburzenia psychiczne, jak obecnie funkcjonuje psychiatria, czy mózg jest domem duszy i jak na co dzień wygląda praca psychiatry. Współczesna psychiatria zajmuje się głównie możliwościami rozwoju człowieka i o tych perspektywach opowie znana ekspertka z dziedziny diagnozowania oraz leczenia zaburzeń i chorób psychicznych.

O prelegencie

Prelegentka występująca podczas spotkania “egzorcyzmy, lobotomia i Prozac” to znana i ceniona w środowisku medycznym profesor Dominika Dudek. Od lat pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie piastuje pozycje kierowniczki Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych w Collegium Medicum. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zaburzenia depresyjne, psychiatria kliniczna oraz choroba afektywna dwubiegunowa. Regularnie publikuje artykuły naukowe w prestiżowych czasopismach naukowych, a jej prace badawcze mają duży wpływ na rozwój polskiej psychiatrii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*